Blue Evolution 82

Hledáte-li kompromis mezi vysokou kvalitou, tepelnou efektivitou a cenou produktu, určitě stojí za to věnovat pozornost oknům vyrobeným na základě systému BluEvolution 82. Je to nejnovější generace teplých oken. Systém doporučovaný pro energeticky úsporné stavebnictví.

 • profil třídy „A”,
 • 6 komorová konstrukce,
 • stavební hloubka 82 mm,
 • na bílém, hnědém, karamelovém a antracitovém základě,
 • profily standardně spojované s inovační technologií V-Perfect,
 • standardní blokování špatné polohy kliky (okna RU),
 • standardní mikroventilace v rohu (okna RU),
 • kování standardně se čtyřmi body proti vloupání na křídle,
 • systém vybaven trojím těsněním,
 • kování pracuje v tzv. suché komoře – což zvyšuje jeho životnost,
 • zasklívání izolačním sklem o šířce až 53 mm,
 • dostupné ve variantě s jednoduchým křídlem,
 • možnost použití skrytého kování,
 • doporučované pro energeticky úsporné stavebnictví.

Okna vyrobená v systému BluEvolution 82 jsou již standardně vybavena izolačním trojsklem s velmi nízkým součinitelem tepelné izolace. Velkou výhodou jsou samotné profily, které jsou nejen vyrobeny z velmi kvalitního PVC, ale hlavně jsou dokonalým tepelným izolantem, což garantuje šestikomorová konstrukce profilu a trojitý systém těsnění. Stavební hloubka 82 mm umožňuje zasklívání izolačními skly o šířce až 53 mm. Lze tudíž úspěšně použít dvoukomorové izolační sklo (trojsklo). Jestliže doplníme okno teplým distančním rámečkem, pak můžeme docílit parametrů prostupu tepla odpovídajících těm, které splňují pasivní okna.

Teplé rámečky jsou vyrobeny ze složeného izolačního materiálu. Zlepšují izolaci skel a snižují riziko výskytu kondensace vodní páry. Navíc jsou teplé rámečky zárukou dlouhodobé těsnosti sdružených skel a maximalizace úspor ztráty tepelné energie.

Chcete-li ještě více zvětšit tepelný komfort v interiérech, lze okna dovybavit skly Climaplus 4S. Jedná se o inovační řešení. Sklo Climaplus 4S propouští mnohem méně sluneční energie, což umožňuje v létě snadno udržet příjemnou teplotu v místnostech a snížit výdaje na klimatizaci.

Stavební hloubka oken vyrobených systémem BluEvolution 82 a solidní ocelové zpevnění nám umožňuje vyrobit i největší konstrukce při zachování nejvyšších bezpečnostních standardů. Profily mají dodatečnou výztuž v podobě žeber, která se nachází v komorách profilů.

Bezpečnost oken závisí na mnoha faktorech. Jedním z nejdůležitějších je nepochybně volba kování. Při výrobě oken v systému BluEvolution 82 používáme kování Multi-Matic, nejlepší řešení z nabídky renomovaného rakouského výrobce – firmy Maco.

Standardně jsou okna vybavena čtyřmi body proti vloupání na křídle, čepy znesnadňujícími vloupání s regulací přítlaku a blokováním špatné polohy kliky. Důležitou roli zde hraje také vnitřní středový přítlak. Přítlak se automaticky přizpůsobuje vůli v drážce. Zaručuje nejen bezpečnost, ale také těsnost a lehký chod okenních křídel.

Třídu bezpečnosti oken lze samozřejmě zvýšit. Lze je doplnit o větší počet bezpečnostních západek, kliky se zámkem a bezpečnostní skla a vytvořit tak nejlepší překážku proti vloupání. V naší nabídce máme rovněž kování splňující podmínky třídy WK1 a WK2.

Při volbě oken pro rodinný dům je třeba věnovat pozornost i tomu, aby okno bylo vhodně zajištěno před dětmi. V nabídce máme mimo jiné brzdu v klice, která umožňuje zastavení křídla po otevření v libovolné poloze. Zajímavou nabídkou je rovněž tzv. anglické otevírání. Tato forma zabezpečení dovoluje kdykoliv znemožnit otevření okna a zároveň poskytuje funkci pootevření.